Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

20Şubat

“Dostlarımızın da Desteğiyle FETÖ’yü Balkan Coğrafyasından Söküp Atacağız”

“Dostlarımızın da Desteğiyle FETÖ’yü Balkan Coğrafyasından Söküp Atacağız”Cumhurbaşkanı Erdoğan, Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov ile düzenlediği basın toplantısında, FETÖ'nün Türkiye ve Makedonya için ciddi bir tehdit oluşturduğunu belirterek, “Bu örgütün kökünü dünyanın her tarafında kazıma noktasında kararlıyız” dedi.

20Şubat

Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov Cumhurbaşkanlığı KülliyesindeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmî ziyarette bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi.

20Şubat

“Güçlü Türkiye’nin Yolunun Güçlü Tarımdan Geçtiğini Asla Unutmamalıyız”

“Güçlü Türkiye’nin Yolunun Güçlü Tarımdan Geçtiğini Asla Unutmamalıyız”Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen “Çiftçilerimiz Milletin Evinde” programında yaptığı konuşmada, “Bir devlet için savunma ve yerli silah sanayii ne kadar önemliyse, gıda güvenliği de aynı derecede ehemmiyetlidir. Bir milletin özgürlüğü için ekonomik imkânlar ne kadar elzem ise, tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeter olması da o derece şarttır. Sofrasında tükettiği gıdayı dışardan alan, en temel ihtiyaçlarını ithal eden bir ülkenin, bağımsızlık iddiası havada kalmaya mahkûmdur” dedi.

20Şubat

“Türkiye’yi Terör Koridoruyla Esir Etmeye Kalkanlara, Bu İşin Öyle Kolay Olmadığını Göstermekte Kararlıyız”

“Türkiye’yi Terör Koridoruyla Esir Etmeye Kalkanlara, Bu İşin Öyle Kolay Olmadığını Göstermekte Kararlıyız”Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye’yi, güneyinde oluşturacakları terör koridoruyla çevrelemeye, esir etmeye kalkanlara, bu işin öyle kolay olmadığını göstermekte kararlıyız. Türkiye’nin ve Türk Milletinin kırmızı çizgilerini yok sayanlara, gerekiyorsa alınlarının ortasına bu çizgileri nakşederek, var olduğumuzu göstermek boynumuzun borcudur” dedi.

19Şubat

Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Toplandı

Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ToplandıBakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı.

Tüm Haberler