Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

22Eylül

“Suriye'nin Terör Örgütlerinden Tamamen Arındırılması Gayreti İçerisinde Olacağız”

“Suriye'nin Terör Örgütlerinden Tamamen Arındırılması Gayreti İçerisinde Olacağız”New York’ta, Reuters Haber Ajansına bir mülakat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'in kuzeyinde çatışmasızlık bölgesi için Rusya’yla varılan anlaşma ile ilgili olarak, “Suriye'de iş kolay değil. Yoğun bir trafik içerisinde bölgedeki barışa yönelik sağlıklı bir dönemin temellerini atma adımlarımız var. Bunları hem diplomatik hem de iç hukuk yönünden devam ettiriyoruz" dedi.

22Eylül

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li Yatırımcılarla Buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li Yatırımcılarla BuluştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'li bazı küresel şirket ve kurumların üst düzey yöneticileriyle bir araya geldi. Türkiye'deki yatırım fırsatları ve yapılan reformların ele alındığı toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'li yatırımcılara, Türkiye'nin sürekli değişen koşullara göre gerekli düzenleme ve reformları yaptığını söyledi.

22Eylül

“Tüm Terör Örgütleriyle Mücadele Kararlılıkla Sürdürülecek”

“Tüm Terör Örgütleriyle Mücadele Kararlılıkla Sürdürülecek”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, görüşmede bölgesel meselelerin çözümü için iş birliğinin geliştirilmesi ve tüm terör örgütleriyle mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesi hususlarında mutabık kalındığı bildirildi.

21Eylül

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile GörüştüBirleşmiş Milletler 72. Genel Kurul görüşmeleri nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme öncesi yaptığı açıklamada, “Amerika-Türkiye ilişkileri, bölgesel gelişmeler ve dünyadaki diğer konuları ele alma fırsatını bulacağız” dedi.

21Eylül

“İslam Düşmanlığına Karşı Hep Birlikte Güçlü Bir Duruş Sergilemeliyiz”

“İslam Düşmanlığına Karşı Hep Birlikte Güçlü Bir Duruş Sergilemeliyiz”New York’ta Türk-Amerikan toplumu ve Amerikan Müslüman toplumu temsilcileriyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada, “Tüm Müslümanları birer terörist olarak takdim etme stratejisi üzerine kurulu kampanyaların önüne geçemezsek, buradaki haklarınız ve özgürlükleriniz topyekûn tehlike altına girecektir. Bu çerçevede, Amerika’daki tüm dost ve kardeş toplulukların dernekleriyle birlikte hareket edilmesinde fayda vardır” dedi.

Tüm Haberler