Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

20Temmuz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Kimse Türkiye’yi Hizaya Getirmeye Kalkmasın”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Kimse Türkiye’yi Hizaya Getirmeye Kalkmasın”Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Almanya’nın açıklamalarına değinerek; “Kimse Türkiye’ye Avrupa’dan veya bir başka yerden parmak sallayarak hizaya getirmeye kalkmasın. Bu ülkenin de kuralları var, kanunları var. Bizim kendi güvenlik kaygılarımız var. Avrupalılar Türkiye’nin güvenliğini kendi güvenliklerinin bir parçası olarak görürlerse daha rasyonel bir iş yapmış olurlar” dedi.

20Temmuz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Filistin ve Mescid-i Aksa Yalnız Değildir”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Filistin ve Mescid-i Aksa Yalnız Değildir”Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Mescid-i Aksa’nın etrafının sarılması ve Filistinli Arap ve diğer Müslüman bireylerin girişinin engellenmeye çalışılmasının kabul edilebilir olmadığını vurgulayarak, “Mescid-i Aksa yalnız değildir ve Mescid-i Aksa İsrail’in bir mülkü değildir. Orası Filistinlilerin ve bütün Müslümanlarındır” dedi.

18Temmuz

AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Gerçekleştirildi

AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında GerçekleştirildiAK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi.

18Temmuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Abidesi’ni Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Abidesi’ni Ziyaret EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nde açılışını gerçekleştirdiği 15 Temmuz Şehitler Abidesi'ni ziyaret etti.

17Temmuz

Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Gerçekleştirildi

Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde GerçekleştirildiBakanlar Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi.

Tüm Haberler