Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

25Haziran

“Dost Bildiğimiz Ülkeler, Terör Örgütleriyle İş Birliği Yapmakta Sakınca Görmüyor”

“Dost Bildiğimiz Ülkeler, Terör Örgütleriyle İş Birliği Yapmakta Sakınca Görmüyor”AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın bayramlaşma programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar. Ama onlar için iş işten geçmiş olacak. Biz tüm ikazlarımıza rağmen, terör örgütlerine verilen silahlarla ülkemize atılan her kurşunun, dökülen her damla kanın faturasını, o silahların asıl sahiplerine çıkartacağız” dedi.

25Haziran

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayram Namazını İstanbul Mimar Sinan Camii'nde Kıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayram Namazını İstanbul Mimar Sinan Camii'nde KıldıRamazan Bayramı namazını İstanbul Ataşehir’de bulunan Mimar Sinan Camii'nde kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, namaz esnasında yaşadığı rahatsızlığa değinerek, "Bugün özellikle şekere dayalı bir tansiyon dengesizliği geçirdik. Hamdolsun kısa sürede toparlandı. Şu anda iyi bir konumdayım" dedi.

24Haziran

"Ramazan Bayramının, Birlik ve Beraberlik İçinde Geleceğe Yürünmesine Vesile Olmasını Diliyorum"

"Ramazan Bayramının, Birlik ve Beraberlik İçinde Geleceğe Yürünmesine Vesile Olmasını Diliyorum"Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin ve İslam dünyasının bayramını tebrik ederek, “Ramazan Bayramının tüm gönüllere, hanelere, ülkemize ve İslam dünyasına huzur ve saadet getirmesini diliyorum" dedi.

23Haziran

“Suriye’deki Gelişmeler Bir Tehdit Oluşturursa, Fırat Kalkanı’nda Ne Yaptıysak Aynısını Yaparız”

“Suriye’deki Gelişmeler Bir Tehdit Oluşturursa, Fırat Kalkanı’nda Ne Yaptıysak Aynısını Yaparız”Şanlıurfa’nın Harran ilçesindeki ‘Kardeşlik Sofrası İftarı’nda vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye'de şu anda devam eden olumsuz gelişmeler yarın-bir gün eğer sınırlarımıza bir tehdit oluşturması, böyle bir vakayla karşı karşıya kalırsak bütün dünya şunu bilsin; bizler Fırat Kalkanı’nda ne yaptıysak aynını orada yapacağız. Ne yazık ki, stratejik ortaklarımız terör örgütleriyle beraber hareket ediyor” dedi.

23Haziran

“Akçakale, Suriyeli Misafirlere Ensar Olmuş Bir İlçemizdir”

“Akçakale, Suriyeli Misafirlere Ensar Olmuş Bir İlçemizdir”Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siz Suriyeli muhacirlere Ensar oldunuz. Onlara gönlünüzü açtınız. Şu anda Akçakale’nin nüfusundan fazla Suriyeli muhacirlerin burada olduğunu biliyorum ama siz yılgınlık göstermediniz” dedi.

Tüm Haberler