Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

23Kasım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Buğday Filminin Galasına Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Buğday Filminin Galasına KatıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu’nun yaptığı “Buğday” filminin Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezindeki gala gösterimine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, film gösterimi sonrasında yaptığı konuşmada, “İçinde bulunduğumuz ekosistemi tahrip eden her adımın sonu felakettir. Bu noktada acilen bir özeleştiriye ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum” dedi.

23Kasım

“Harp Okullarımıza, Subay Yetiştirme Dışında Bir Misyon Biçenlere İzin Vermeyeceğiz”

“Harp Okullarımıza, Subay Yetiştirme Dışında Bir Misyon Biçenlere İzin Vermeyeceğiz”Kara Harp Okulu Mezuniyet Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ordu, darbecilerin, cuntacıların, vesayetçilerin ordusu değildir. Bu ordu, FETÖ’cülerin ordusu değildir. Bu ordu, şu veya bu yabancı kurumun ordusu hiç değildir. Bu ordu, sadece ve sadece Türkiye’nin ordusudur, Türk Milletinin ordusudur” dedi.

22Kasım

“Millî Güvenliğimize Kasteden Terörist Unsurların Suriye’deki Süreçten Dışlanması Önceliğimizdir”

“Millî Güvenliğimize Kasteden Terörist Unsurların Suriye’deki Süreçten Dışlanması Önceliğimizdir”Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi’de “Suriye” konulu üçlü zirve toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, “Suriye’nin siyasi birliği ve toprak bütünlüğü ile ülkemizin millî güvenliğine kasteden terörist unsurların süreçten dışlanması, Türkiye olarak önceliklerimiz arasında yer almaya devam edecektir. Millî güvenliğimize kasteden bir terör örgütü ile aynı çatı altında olmamızı, aynı platformda yer almamızı bizden kimse beklememelidir” dedi.

22Kasım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi’de Üçlü Suriye Zirvesine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi’de Üçlü Suriye Zirvesine KatıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin katıldığı “Suriye” konulu üçlü zirve toplantısı başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı öncesi yaptığı açıklamada “Bu üçlü zirve Suriye'de akan kanın artık tamamen durması, yıllardır yaşanan trajedinin son bulması bakımından son derece önemli. Türkiye, Rusya ve İran'ın Suriye meselesinde yakın bir çalışma ortamı tesis etmelerinin müspet sonuçlarına dünya şahit olmuştur” dedi.

22Kasım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile GörüştüRusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin katılımlarıyla gerçekleştireceği zirve için Rusya’nın Soçi kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temasları kapsamında İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir araya geldi.

Tüm Haberler