Tümü 6 5 4 3 2 1

Emine Erdoğan'ın Gündeminden

21Mar

Emine Erdoğan: “Okuryazarlığın kişisel hayatları dönüştürücü gücü kadar, toplumun genelini de dönüştürücü etkisi var”

Emine Erdoğan: “Okuryazarlığın kişisel hayatları dönüştürücü gücü kadar, toplumun genelini de dönüştürücü etkisi var” Emine Erdoğan, Gaziantep’te "Okuma Yazma Seferberliği" sertifika töreninde yaptığı konuşmada, “Okuryazarlığın kişisel hayatları dönüştürücü gücü kadar, toplumun genelini de dönüştürücü etkisi var. İnsanlar okuryazar oldukça demokratikleşme ve ekonomik kalkınma, doğal sonuçlar hâline geliyor” dedi.

21Mar

Emine Erdoğan: “Engelli bireyleri şartlar elverdiğince karar verici mekanizmalara dâhil etmeliyiz”

Emine Erdoğan: “Engelli bireyleri şartlar elverdiğince karar verici mekanizmalara dâhil etmeliyiz” Emine Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Engelli bireyleri şartlar elverdiğince karar verici mekanizmalara da dâhil etmeliyiz. Bu pozisyonlardaki sayıyı arttırırsak meselelere onların da bakış açısını dâhil etmiş oluruz. Biliyoruz ki fiziksel engel insanın önündeki gerçek engel değildir çünkü insan, yalnızca beden ve uzuvlardan ibaret değil” dedi.

20Mar

Emine Erdoğan: “Çevreyi korumak Müslüman olmanın gereğidir”

Emine Erdoğan: “Çevreyi korumak Müslüman olmanın gereğidir” Emine Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Sıfır Atık-Sıfır İsraf” projesinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “Çevreyle olan ilişkimiz, her şeyden önce bir ahlak meselesidir. İslam'da çevreyi korumak, hayvanların hakkını gözetmek, israf etmeden tevazu ile yaşamak bir seçenek değil, Müslüman olmanın gereğidir” dedi.

18Mar

Emine Erdoğan: “Tüketim odaklı yaşamak, tabiatın kaynaklarını kuruttuğu gibi manevi erozyonun da sebebidir”

Emine Erdoğan: “Tüketim odaklı yaşamak, tabiatın kaynaklarını kuruttuğu gibi manevi erozyonun da sebebidir” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre Bilinci ve Geri Dönüşüm kampanyası tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “Tüketim odaklı yaşamak tabiatın kaynaklarını kuruttuğu gibi yaşadığımız manevi erozyonun da sebebidir. İçimizdeki boşluğu eşya ile doldurmaya çalışmanın, bizi kendi maneviyatımızdan uzaklaştıran yan etkileri var. İnsan, sürekli beslenmesi gereken egodan ibaret bir varlık değil” dedi.

Tüm Haberler