Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

29Mart

MGK Toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Başladı

MGK Toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde BaşladıMillî Güvenlik Kurulu (MGK) olağan toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde başladı.

29Mart

“Yeni Sistem, Türkiye'nin Hedeflerine Yürüyüşünü Hızlandıracak”

“Yeni Sistem, Türkiye'nin Hedeflerine Yürüyüşünü Hızlandıracak”‘Güzel Bir Türkiye İçin Tabii ki Evet’ programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Anayasa değişikliğiyle gelen yeni sistem, ülkemizin demokraside ve ekonomide ulaşmak istediği hedeflere yürüyüşünü kolaylaştıracaktır. Daha hızlı gideceğiz, patinaj olmayacak” dedi.

28Mart

“Artık Güvenoyunu Parlamento Değil, Sandığın Sahibi Olan Millet Verecek”

“Artık Güvenoyunu Parlamento Değil, Sandığın Sahibi Olan Millet Verecek”Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun’daki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada “Şimdi, gensoruyu kaldırıyoruz. Güvenoyunu kim verecek? Artık güvenoyunu parlamento değil, sandığın sahibi olan millet verecek, millet... Ya ‘devam’ ya ‘tamam’ diyecek. Maalesef, tabii öyle bir yalan cephesi var ki 14 yıllık başarılarımızı bile gölgelemek istiyorlar. Ne derlerse desinler, benim milletim bütün gerçekleri biliyor” dedi.

28Mart

“Bu Ülkeyi ve Milleti Ölümüne Seviyoruz”

“Bu Ülkeyi ve Milleti Ölümüne Seviyoruz”Samsun’da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bu ülkeyi, bu milleti ölümüne seviyoruz. Bu sevginin önünde hapishane demirleri bile duramadı. Bu sevdanın önünde nice tuzaklar, nice çelme takmalar, nice arkadan hançerlemeler duramadı. Bu aşktan bizi tankıyla, topuyla darbeciler dahi vazgeçiremedi. Hani Avrupa'daki gösterilerde pankartlara resmimizi koyup, kafamıza silah dayıyorlar ya. Sanıyorlar ki bu şeklide bizi korkutacaklar, bu yoldan geri döndürecekler” dedi.

28Mart

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Halk Oylaması İçin Kurulan Stantları Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Halk Oylaması İçin Kurulan Stantları Ziyaret EttiSamsun programı için Atatürk Havalimanı'na gitmek üzere Huber Köşkünden çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarıyer Hacıosman metro durağında makam aracından inerek halk oylaması için kurulan ‘evet’ ve ‘hayır’ stantlarını ziyaret etti.

Tüm Haberler