Tamamlanan Projeler

Devlet Millet El Ele Hep Beraber Tribüne Yıldızlar Karması Maçı

Devlet Millet El Ele Hep Beraber Tribüne Yıldızlar Karması Maçı

Ülkemizin son dönemde maruz kaldığı terör saldırıları karşısında, futbol ailesi birlik ve beraberlik göstererek, Spor Toto Süper Lig'de yer alan kulüplerimizde forma giyen yerli ve yabancı oyuncuları, "Yıldızlar Karması" adı altında dayanışma maçıyla bir araya getirdi. Başlama vuruşunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Şehitlere Saygı Maçı, Yerli Yıldızların Yabancı Yıldızlara karşı 4-3 galibiyetiyle sonuçlandı.

22 Aralık 2016 tarihinde, BJK Vodafone Arena'da oynanan dayanışma maçından elde edilen tüm gelir, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile terör saldırılarında Şehit ve Gazi olan vatandaşlarımızın ailelerine bağışlanacaktır. Organizasyon, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı koordinasyonunda gerçekleşti.

http://www.tccb.gov.tr/haberler/410/68471/bu-millet-teroru-bir-ve-beraber-olarak-bitirecek.html

Dünya Helal Zirvesi 2016

Dünya Helal Zirvesi 2016

Dünya Helal Zirvesi, (World Halal Summit) Müslümanların helal ürünler tüketmeleri konusunda bilinçlenmelerine katkı sağlamak, helal ürün taleplerini karşılayabilmek ve bunun için güncel çözüm ve yenilikleri tüm dünyadan sektörün liderlerini, helal ürün uzmanlarını bir araya getirerek, ilham verici ve bilgilendirici bir organizasyon gerçekleştirebilmeyi hedeflemektedir.

Dünya Helal Zirvesi, 15-17 Aralık 2016 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

7. Boğaziçi Zirvesi

7. Boğaziçi Zirvesi

“Küresel Gelecek, Küresel Hedefler” temasıyla gerçekleştirilen zirve, tüm dünyadan siyasi temsilcileri, iş adamları ve kadınlarını, yeni girişimcileri, ekonomik teşekkülleri ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmiş ve sonuç odaklı yeni stratejik iş birlikleri sağlamıştır.

7. Boğaziçi Zirvesi, Uluslararası İşbirliği Platformu tarafından 29 Kasım-1 Aralık 2016 tarihlerinde, İstanbul Four Seasons Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilmiştir.

http://bogazicizirvesi.org/tr/default.asp

Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresi

Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresi

17-19 Ekim 2016 tarihleri arasında, Adalet Bakanlığının düzenlendiği, hukuk alanındaki sorunların değerlendirilmesi ve ülkeler arasındaki adlî iş birliğinin geliştirilmesini amaçlayan Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresi, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilmiştir.

http://www.tccb.gov.tr/haberler/410/53650/musul-operasyonu-turkiye-operasyonda-da-masada-da-olacak.html

Dünya Enerji Kongresi 2016 İstanbul

Dünya Enerji Kongresi 2016 İstanbul

Dünya Enerji Konseyi’nin en önemli etkinliği olan “Dünya Enerji Kongresi” katılımcıların enerji sorunlarını ve çözümlerini küresel bir bakış açısıyla daha iyi anlayabilmeleri için düzenlenen en önemli uluslararası enerji kongresidir.

9-13 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen 23. Dünya Enerji Kongresi’nin ana teması “Yeni Ufukları Kucaklamak” olarak belirlenmiştir.

Enerjinin geleceğini bugünden inşa edecek olan liderlere bu defa İstanbul ev sahipliği yapmıştır.

23. Dünya Enerji Kongresi; Dünya Enerji Liderleri, Geleceğin Enerji Liderleri ve Enerji Üçlemi zirveleri gibi özel oturumlarla dünyanın her yerinden gelen; ulusal, bölgesel ve küresel düzeylerde sürdürülebilir enerji sunmak için seçenekler arayan Enerji Bakanları, iş, finans ve akademi dünyasının liderleri arasında diyalog oluşturulmayı sağlamıştır.

23. Dünya Enerji Kongresi’nde, sanayinin önde gelen liderleri, uluslararası örgütler, medya kuruluşları, üniversiteler ve enerji sanayii birliklerinden gelen, 10.000’den fazla enerji lideri; Doğu ve Batıyı, geçmişi ve geleceği birbirine bağlayan ve bir köprü olan eşsiz şehir İstanbul’da bir araya gelmiştir.

http://www.wec2016istanbul.org.tr/about-us-tr-tr/world-energy-congress-2016-istanbul-tr-tr/

http://www.tccb.gov.tr/haberler/410/53541/turkiyeye-guvenen-ulkemize-yatirim-yapan-asla-pisman-olmayacak.html

EXPO 2016 Antalya

EXPO 2016 Antalya

160 yıllık EXPO tarihinde Türkiye ilk kez bir EXPO’ya ev sahipliği yaptı. EXPO 2016 Antalya 23 Nisan - 30 Ekim 2016 tarihleri arasında 191 gün boyunca Antalya/Aksu ilçesi sınırları içerisinde kurulan 1.100 dönümlük sergi alanında gerçekleştirilmiştir.

Teması “Çiçek ve Çocuk”, sloganı “Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya” olan EXPO 2016 Antalya ile ülkemiz; eşsiz tarihi ve kültürel mirasını, biyoçeşitlilik yönünden zenginliğini, tarımsal ve ekonomik potansiyelini Dünya’ya tanıtma imkânını sağlamıştır.

http://www.expo2016.org.tr

http://www.tccb.gov.tr/haberler/410/43690/expo-2016-antalya-osakada-duzenlenen-expodan-sonra-kendi-alaninda-en-yuksek-katilimli-sergi-olarak-tarihe-gecti.html

Altın Sayfalar / Golden Pages Sergisi

Altın Sayfalar / Golden Pages Sergisi

Türkiye’de gerçekleştirilen ilk küfi sayfalar sergisi olma özelliğine sahip olan Altın Sayfalar/Golden Pages Sergisi; son zamanlarda çatışmalar ekseninde anılarak oluşturulmaya çalışılan şiddet içerikli İslam algısına karşı, İslam’ın tarih boyunca sanat ve estetik alanındaki yansımalarını göstererek İslam Medeniyetinin doğru öğrenilmesini sağlamak ve bu çerçevede toplum ve sanat çevrelerinde farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenmiştir.

Sergi, 05 Mart-10 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul Türk İslâm Eserleri Müzesi’nde gerçekleştirilmiştir.

http://iksp.net/sergi-hakkinda.php?sergi=kufi

Kut’ül Amare Zaferi'nin 100. Yılı

Kut’ül Amare Zaferi'nin 100. Yılı

Kut’ül Amare, Birinci Dünya Savaşı'nda Halil Paşa komutasındaki Osmanlı Ordusunun, bugün Irak sınırları içinde bulunan Kut bölgesindeki savaşta, Britanya askerlerine karşı tarihî zafer kazanılan muharebelerden biri olarak bilinmektedir.

Kut’ül Amare Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 29 Nisan 2016 tarihinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda anma töreni düzenlenmiştir.

Merhamet ve Adalet Konulu Kısa Film Yarışması

Merhamet ve Adalet Konulu Kısa Film Yarışması

Çekmeköy Belediyesi tarafından düzenlenen “Merhamet ve Adalet” temalı Uluslararası Kısa Film Yarışması ile Peygamber Efendimizin insanlığın kurtuluşu için emrettiği merhamet ve adalet kavramları ekseninde genç neslin düşündürülebilmesi, bu amaçla filmlerin hazırlanabilmesi ve bu eserlerin insanlığın hizmetine sunulabilmesi hedeflenmiştir.

“Merhamet ve Adalet” temalı Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda dereceye girenlerin ödülleri 08 Mayıs 2016 tarihinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerine tevdi edilmiştir.

Hilye-i Şerif ve Tesbih Müzesi

Hilye-i Şerif ve Tesbih Müzesi

Türkiye’nin ilk İslam sanatları hakkındaki tematik özelliğe sahip ve özel teşebbüs ile Süleymaniye Camii müştemilatı içerisinde yer alan Siyavuş Paşa Medresesi’nde 02.01.2016 tarihinde Hilye-i Şerif ve Tesbih Müzesi’nin açılışı yapılmıştır.

Proje kapsamında, Türkiye ve dünyanın en önemli hat ve tesbih eserlerinden oluşan koleksiyon, İstanbul Sanat ve Medeniyet Vakfı aracılığıyla sanatseverlerin beğenisine sunulmuştur.

Dünya Turizm Forumu

Dünya Turizm Forumu

World Tourism Forum (Dünya Turizm Forumu), dünya turizmine yön veren liderlerin, global şirketlerin CEO’larının, sektör profesyonellerinin, ülke tanıtım ofisleri başkanlarının katılımı ile 4-6 Şubat 2016 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Dünya Turizm Forumu’na, 40 ülkeden yaklaşık 7 bin tur operatörü, acente ve otel temsilcisi katılırken, zirvenin ana gündem maddelerinden birini de sektörün yeni pazarı “Afrika” oluşturdu.

Turizmin Davosu olarak tanımlanan forumda ayrıca destinasyon pazarlaması, turizm yatırımları, online turizm, siyasetin turizme etkisi, sağlık turizmi, alışveriş turizmi, lüks konseptler, sürdürülebilir turizm, uluslararası spor organizasyonları, turizm ve medya, turizm sektörü ve inovasyon, teknoloji ve akıllı yatırımlar konuları ele alındı.

Forumda, “Dünyada Turizm Oskarları” olarak adlandırılan ve uluslararası değerlendirme komitesi tarafından belirlenen 32 kategoride “World Tourism Awards” ödülleri de törenle sahiplerini buldu.

http://www.worldtourismforum.net/

Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses Mitingi

Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses Mitingi

Sivil Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı “Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses” mitingi 20 Eylül 2015 tarihinde Yenikapı Miting Alanı'nda gerçekleştirildi.

Kuzey Van Gölü Selçuklu Bölgesi Kültürel Projesi

Kuzey Van Gölü Selçuklu Bölgesi Kültürel Projesi

Ahlat ve yakın çevresindeki Selçuklu tarihî ve kültürel mirasının korunup geliştirilmesi temelinde sosyo-kültürel ve fiziksel gelişmeleri sağlayacak "Selçuklu Bölgesi Kültürel Temalı Gelişme ve Eylem Planı", Cumhurbaşkanlığı himayesinde tamamlandı.

Ahlat, Adilcevaz, Tatvan, Malazgirt ve Erciş’i kapsayan çalışma, Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde, bakanlıklar arası bir komite tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Sekretaryası aracılığıyla yürütülecek. Proje sonucunda, Van ve Bitlis illerini kapsayan bölgede, kültürel ve tarihî öğeler esas alınarak kültür ve turizmin geliştirilmesi hedefleniyor.

Uluslararası Kooperatifler Birliği Küresel Konferansı ve Genel Kurulu

Uluslararası Kooperatifler Birliği Küresel Konferansı ve Genel Kurulu

1895 yılından bu yana ICA’ya (International Cooperative Alliance) bağlı ulusal kooperatif birliklerinin daveti ile her iki yılda bir farklı ülkede düzenlenen Uluslararası Kooperatifler Birliği Küresel Konferansı ve Genel Kurulu’nun 44 üncüsü Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilmiştir.

Türkiye’de ilk defa 10-13 Kasım 2015 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen 2015 ICA Genel Kurulu ve Küresel Konferansına 94 ülkeden yaklaşık 1 milyar kooperatif ortağını temsilen yerli ve yabancı yaklaşık 1500 delege katılmıştır.

http://www.turkey.coop

17. Dünya Sağırlar Kongresi (WFD)

17. Dünya Sağırlar Kongresi (WFD)

17. Dünya Sağırlar Kongresi, Türkiye’de ilk defa İstanbul’da gerçekleştirildi.

Organizasyonun adaylık sürecinde İstanbul; Berlin ve Mexico City şehirlerini geride bırakarak kongreye ev sahipliği yapma hakkını elde etmiştir.

Dünya Sağırlar Kongresi, temel olarak sağır bireylerin temel ihtiyaçlarının karşılanması ve yaşam kalitesinin arttırılması konusunda ülkeler arası bilgi alışverişini amaçlamaktadır. Ülkemizde yaklaşık 6 milyon, dünyada 360 milyon sağır yaşamaktadır. Her bir sağır kişinin ailesinin 4 kişi olduğu gibi bir minimal rakam üzerinden bile çarpan etkisi olarak oldukça yüksek seviyede bir nüfus ortaya çıkmaktadır. Bu amaçla her kongrede dünyanın dört bir yanından binlerce sağır ve işiten uzman katılımcı deneyimlerini paylaşma fırsat bulmaktadır. Bunun yanı sıra her kongre, gerçekleştirildiği dönem ve koşullar göz önünde bulundurularak belirlenen farklı bir ana tema altında gerçekleşmektedir. Bu senenin teması “İnsan Çeşitliliğinin Güçlendirilmesi”dir.

17. Dünya Sağırlar Kongresi, Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu tarafından 28 Temmuz – 1 Ağustos 2015 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

http://www.wfdcongress2015.org/?lang=tr&page=homepage

Tarihsel Veriler Temelinde 100. Yılında 1915 Olaylarına Hukuki Bakış Uluslararası Sempozyumu

Tarihsel Veriler Temelinde 100. Yılında 1915 Olaylarına Hukuki Bakış Uluslararası Sempozyumu

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından 08.05.2015 tarihinde gerçekleştirilecek Tarihsel Veriler Temelinde 100. Yılında 1915 Olaylarına Hukuki Bakış konulu sempozyum düzenlenmiştir.

Bu sempozyumla birlikte, 1915 olaylarının 100. yıl dönümünde, sözde Ermeni soykırımını destekleyen çevrelerin daha yüksek sesle dillendirecekleri iddiaların asılsızlığı bilimsel görüşlerle ortaya konulmuştur. Öte yandan, soykırım iddialarına bağlı olarak dile getirilen tazminat ve toprak talebi meseleleri de, hukuksal olarak ele alınmıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının da yer aldığı sempozyum, 24 Nisan 2015 tarihinde, sözde “soykırım” iddialarının 100. yıl dönümü münasebeti ile ortaya atılan geniş çaplı iddialara da akademik bir cevap niteliğindedir.

Detaylı Bilgi : http://www.ybu.edu.tr/hukuk/content_detail-258-1063

6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu (6. WFER)

6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu (6. WFER)

Dünya Enerji Düzenleme Forumu (World Forum on Energy Regulation), enerji düzenlemesi alanında dünyanın önde gelen konferansıdır. Dünyada enerji regülasyonu konusunda enerji düzenleyicileri ile enerji piyasasındaki paydaşları bir araya getiren forum, bilgi ve deneyim paylaşılması amacıyla gerçekleştirilmektedir. Forum, dünya enerji piyasalarında oldukça saygın ve bilinen bir yere sahiptir.

Forum, dünyada enerji sektöründe faaliyet gösteren bölgesel düzenleyici birliklerin ortak çabasının ürünü olarak düzenlenmektedir. Bugüne kadar beş forum düzenlenmiştir. 6. forum EPDK'nın başkanlığında ve ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 25-28 Mayıs 2015 tarihlerinde İstanbul'da toplanmıştır.

Türkiye, geçtiğimiz son on yıllık süreçte enerji piyasalarının serbestleştirilmesi açısından önemli mesafeler kaydetmiş, doğu ile batı arasında güvenilir bir enerji koridoru sağlayan anahtar bir oyuncudur.

Dünya Enerji Düzenleme Forumu'nun önemine ve İstanbul'un foruma ev sahipliğiyle, enerji piyasası aktörleri ile bu aktörleri yönlendiren enerji düzenleyicileri arasındaki iş birliğinin tezahürü açısından bir model oluşturmuştur. Forumun İstanbul'da toplanması, enerji piyasalarını henüz serbestleştirmemiş ve bu bağlamda henüz düzenleme pratiği bulunmayan ya da bu sürecin oldukça başlarında olan ülkelerin ilgisinin çekilmesine imkân sağlamıştır.

Detaylı Bilgi için: http://www.wfer2015.org/?lang=tr

İlgili Haber: http://www.tccb.gov.tr/haberler/410/32338/enerji-bir-rekabet-unsurundan-cok-bir-is-birligi-unsuru-olmalidir.html