Tümü 654321

Emine Erdoğan’ın Gündeminden

25Mart

Emine Erdoğan: “15 Temmuz, Dünyada Benzerine Az Rastlanacak Bir Halk Devrimidir”

Emine Erdoğan: “15 Temmuz, Dünyada Benzerine Az Rastlanacak Bir Halk Devrimidir”Antalya’da 15 Temmuz Derneği'nin düzenlediği etkinlikte şehit aileleriyle bir araya gelen Emine Erdoğan, yaptığı konuşmada “15 Temmuz, ülkemizin ve bu aziz milletin, sırtından vurulduğu çetin bir günün adıdır. O gecenin dehşetini de, cesaretini de anlatmaya kelimeler yetmez” dedi.

22Mart

Emine Erdoğan, Sivil Toplum Kuruluşlarının Kadın Temsilcilerini Kabul Etti

Emine Erdoğan, Sivil Toplum Kuruluşlarının Kadın Temsilcilerini Kabul EttiTürkiye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcilerini Cumhurbaşkanlığı Devlet Konukevinde kabul eden Emine Erdoğan, toplumların dönüştürücü gücü olan STK’ların, tarihî dönemlerde etki ve sorumluluklarının daha büyük olduğuna dikkat çekerek, 16 Nisan’ın vesayetlerden kurtulmak ve hızlı işleyen bir bürokratik yapı kurmak adına bir fırsat olduğunu kaydetti.

14Mart

Emine Erdoğan: “Kadınların Gücünü Devreye Sokabilen Toplumlar İlerleyecektir”

Emine Erdoğan: “Kadınların Gücünü Devreye Sokabilen Toplumlar İlerleyecektir”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye’nin önde gelen iş kadınları, kadın sanatçı ve sporcularını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde konuk etti. Emine Erdoğan yaptığı konuşmada “İş kadınlarımızın, sanatçı ve sporcularımızın, küresel reçeteler üretecek kadar zengin birikime sahip olduğunu biliyor ve bu güce inanıyorum. Bu toprakların potansiyelini iyi kullanabilirsek, insanlık için iyiliği ve umudu temsil edebiliriz” dedi.

08Mart

Emine Erdoğan: “Eğitimli Kadın Toplumun Işığıdır”

Emine Erdoğan: “Eğitimli Kadın Toplumun Işığıdır”Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Bu Toprağın Kadınları Millî Tarım Ruhu ile Buluşuyor’ etkinliğine katılan Emine Erdoğan, kadınların üretim ve toplumsal ilişkilerdeki rolüne dikkat çekerek “Eğitimli kadın toplumun ışığıdır. Bir kadının eğitimi, ailenin, yani toplumun eğitimi demektir. Anaların sevgi dolu yüreği, toprağın verimini artıracak, bereketlendirecektir” dedi.

07Mart

Emine Erdoğan: “Dünyanın Bütün Kadınları Huzurlu Bir Yaşam ve Aydınlık Geleceği Hak Ediyor”

Emine Erdoğan: “Dünyanın Bütün Kadınları Huzurlu Bir Yaşam ve Aydınlık Geleceği Hak Ediyor”8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Türkiye’de görev yapan yabancı kadın misyon ve misyon eşlerine verdiği yemekte konuşan Emine Erdoğan, “Kadınların gücüne inanıyorum. Dünyayı değiştirme azmine hayranlık duyuyorum. Bu azmin ve gücün, dünyanın geleceği adına büyük bir potansiyel olduğuna inanıyorum” dedi.

06Mart

Emine Erdoğan: “Sivil Toplumu Güçlü Bir Ülkenin Demokrasisi de Güçlüdür”

Emine Erdoğan: “Sivil Toplumu Güçlü Bir Ülkenin Demokrasisi de Güçlüdür”Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ‘İz Bırakan Kadınlar Zirvesi’nde konuşan Emine Erdoğan, “Türkiye’de özellikle sivil toplum alanında kadınlarımız hatırı sayılır bir sermayeye sahip. Yaşam tarzı kısıtlamalarının kalkması, başörtüsü mücadelesinin kazanılmasında, sivil toplum çatısı altında sabırla yürütülen dayanışma, tarihimizde önemli bir yer tutuyor” dedi.

Tüm Haberler